RPO ws. mężczyzny przetrzymywanego w zakładzie psychiatrycznym

November 19, 2015

78-letni mężczyzna, który na skutek uwzględnienia przez Sąd Najwyższy kasacji Rzecznika Praw Obywatelskich powinien zostać zwolniony po 11 latach bezpodstawnego przebywania w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym (https://www.rpo.gov.pl/pl/content/kasacja-rpo-dot-umieszczenia-w-zakladzie-psychiatrycznym), nie został wypuszczony. W tym samym dniu w którym do Państwowego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych wpłynęło orzeczenie Sądu Najwyższego, obligujące do zwolnienia mężczyzny, mężczyznę przyjęto do szpitala w trybie bez zgody pacjenta tzn. wskazując, iż z uwagi na chorobę zagraża bezpośrednio własnemu życiu lub życiu lub zdrowiu innych osób. Z informacji uzyskanych przez Rzecznika Praw Obywatelskich wynika, iż podstawy te nie zachodzą.

 

W związku z niepokojącymi informacjami podważającymi zasadność stosowanych względem tego mężczyzny środków, Rzecznik Praw Obywatelskich podejmie natychmiastowe kroki w sprawie.

 

Materiał pobrany z https://www.rpo.gov.pl/pl/content/rpo-ws-mezczyzny-przetrzymywanego-w-zakladzie-psychiatrycznym

Please reload

Wyróżnione Posty

Wielu osobom błędnie wydaje się, że gdy przesyłają pieniądze do swoich wierzycieli przekazami pocztowymi lub bankowymi, albo przelewem bankowym ze swo...

Dlaczego bank nadal domaga się ode mnie zapłaty, twierdząc że nie zapłaciłem należności, chociaż ja mam dokumenty, że zapłaciłem mu pocztą?

April 20, 2016

1/10
Please reload

Ostatnie Posty
Please reload

Archive
Please reload

Search By Tags